ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

Наставник:

Име и презиме наставника

Васкршњи базар

У холу наше школе, 25. и 26. априла  2024. године одржан је Васкршњи базар.
У сусрет највећем хришћанском празнику Васкрсу, у нашој школи је и ове године организована продајна изложба креативних радова ученика од првог до четвртог разреда. ️️
💞🐣🥚🐥️🍀🐇✨️

Прослава Осмог марта

У среду, 6. марта, у нашој школи је реализована ликовна радионица „Честитка за маму“, на којој су учествовали ученици млађих разреда, уз подршку и помоћ својих тата.
Како би показали велику љубав и знак пажње својим вољеним мајкама, ученици су правили цветне букетиће од колаж папира и папира у боји, а након тога су креирали честитку, мами на дар.
Мами су честитали празник, исписујући цитат о важности њеног постојања за свако дете, уз искрене жеље за срећан Осми март.
У раду су им помагале тате, чија им је помоћ, а пре свега подршка, веома важна.
Заједничким залагањем настале су прелепе честитке, које су ученици мамама поклонили на сам празник.
Дан жена је празник који се сваке године обележава у нашој школи.
Ученици млађих разреда су припремили приредбу посвећену пре свега мајкама, али и свим другим женама које су подједнако важне у њиховом животу.
Лепим речима, стиховима, драмским текстовима ученици су послали поруке пуне нежности, љубави и захвалности.
Уз песму и игру, најискренијим осмесима и љубављу, улепшали су дан свим присутним дамама.

Дан детета

Дана 20.11.2023. реализован је Јавни час посвећен деци.
На почетку Јавног часа, ученица осмог разреда Николина Миљић је говорила о Дану детета,
односно о разлозима за обележавање овог датума.
Истакла је да је велики број деце у тешком положају, многи живе на рубу сиромаштва,
обесправљени су и изложени насиљу.
У реализацији часа учествовали су ученици млађих и старијих разреда. Ученици старијих
разреда су читали саставе са темама из света маште и детињства. Четвртаци су рецитовали
стихове које су сами написали што је поздрављено посебним аплаузом. Трећаци су читали
саставе са темама из дечијег света.
Прваци и другаци су припремили хамере са дечијим правима, мислима и цитатима о дечијем
свету.
Завршним аплаузом награђени су прваци који су отпевали песму ,,Деца су украс света“.

Дан здраве хране

Ученици млађих разреда наше школе, 16. октобра, обележили су Светски дан здраве хране. 🍎🍇🍋🍉🥦🧄🫑🥕🍅🌽🍗🥛🍯👌
Том приликом ученици су са својим учитељицама разговарали о важности правилне исхране, као и о здравим и нездравим намирницама које користе у свакодневној исхрани, посебно истичући које је њихово место у пирамиди исхране.
Заједнички закључак је да је за правилан раст и развој, али и за здравље сваког организма, веома важна разноврсна исхрана, као и то да је боље јести више оброка током дана, али у мањим количинама.
Ученици су били изузетно вредни и за тај дан су припремили мноштво креативних радова.
Час је протекао у добром расположењу, уз песму и презентацију цртежа и хамера на тему здраве исхране.
Ученици су се, уз помоћ родитеља, потрудили да од воћа и поврћа направе фигуре у облику животиња. Изложени радови су били разноврсни и одушевили су све присутне.
На крају дружења ученици су уживали у слаткој, али здравој ужини. 🍎🍌🍇🥝
Ученици ИО у Вучковици и Горњем Дупцу су такође обележили Дан здраве хране.
Цртали су и бојили воће, али и уживали у укусној воћној салати коју су сами припремили. Осим редовне и правилне исхране за добро здравље неопходна је и физичка активност, тако да су деца остатак времена провела у игри и дружењу.
ЗДРАВА ХРАНА = ЗДРАВ ЖИВОТ!

Продужени боравак

Oловка пише срцем

Боравак у време пандемије

Прошле године, у нашу земљу,

опаки вирус је стигао

и прашину велику дигао.

Због њега и тог ванредног стања

смо подељени по групама.

Он нас нервира и пуно нам смета,

јер је заражена цела планета.

У продужени боравак идемо сваког дана,

а главна тема су чисте руке и здрава храна.

Носимо маске и држимо одстојање,

али то не утиче на наше разиграно стање.

Ми се не жалимо и нама је лепо,

важно је да смо на окупу сви,

јер наставу на даљину нико не жели!

Целокупно стање не утиче много на нас,

јер продужени боравак је наш омиљени час.

Сваки дан развијамо радне навике,

а то је битна ствар

и у раду показујемо неки свој дар.

Када пишемо песме и теме,

оне су најбоље без дилеме.

Учимо, вежбамо, шарамо – стварамо

и креативно се изражавамо.

За игру и дружење увек имамо вољу,

нарочито када смо напољу.

Слободно време за ужину је наш омиљени део,

када нам куварица направи најлепше јело.

Са учитељицом решавамо све проблеме,

иако смо различитог узраста,

сви смо ми једно сложно одељење!

Стихове написали:

ученици 4. разреда