БИОЛОГИЈА

Окружно такмичење из Биологије

Окружно такмичење из биологије, које је уједно и последњи ниво такмичења из овог предмета за 5. и 6. разред, одржано је 14. априла у ОШ “Милица Павловић” у Чачку.
Ученице 6. разреда наше школе постигле су запажене резултате.
Неда Вујичић је добила диплому за освојено 3. место, док је Анђела Мечанин заузела 4. место и добила похвалницу.
Све похвале и честитке за ученице и њихову наставницу биологије Зорицу Славковић!

Општинско такмичење из биологије

У недељу, 17. марта, одржано је Општинско такмичење из биологије у ОШ “Академик Миленко Шушић” у Гучи.
Ученице 6. разреда наше школе Неда Вујичић и Анђела Мечанин освојиле су треће место и пласирале се у наредни ниво такмичења.
Похваљена је и ученица 5. разреда Ивона Радаосављевић која је заузела четврто место.
Браво за ученице и њихову наставницу!
Желимо им пуно успеха у даљем такмичењу.

Међународни дан озонског омотача – јавни час

Одлуком Уједињених нација 1995. године 16 септембар је проглашен Међународним даном заштите озонског омотача. Стручно веће природних наука (Зорица Славковић-наставник биологије, Марија Баралић– наставник физике и Весна Радосављевић– наставник географије) наше школе је овај дан обележило организовањем јавног часа. У реализацији су учествовали ученици од петог до осмог разреда, а кроз различите активности: писање стикера са загађивачима озонског омотача и мерама његове заштите, израда хамера и презентација. Часу су присуствовали и ученици трећег и четвртог разреда.

Циљ овог часа је подизање свести о потреби заштите озонског омотача који чува живи свет на Земљи од штетног ултраљубичастог зрачања. Само заштитом животне средине, човек може да заштити и себе у њој.

Ozonski omotac (1)

Окружно такмичење из биологије

Окружно такмичење из биологије одржано је 23. априла у ОШ “Милица Павловић” у Чачку.
Ученица петог разреда наше школе, Неда Вујичић, заузела је треће место.
Све похвале и честитке за Неду и њену наставницу! 👏👏🤗

Окружно такмичење из биологије

Општинско такмичење из биологије је одржано 19. 3. 2023. године у Основној школи “Академик Миленко Шушић” у Гучи.
Ученице петог разреда наше школе, Марија Брајовић и Неда Вујичић су заузеле 3. место и пласирале се на следећи ниво такмичења.
Окружно такмичење из биологије биће одржано 23. априла 2023. године у Основној школи “Милица Павловић” у Чачку.
Све похвале за ученице и њихову наставницу биологије. 👏👏🍀🍀