Физичко и здравствено васпитање

Крос РТС-а

У петак, 17. маја 2024. године, у организацији РТС-а одржан је 34. по реду крос “Кроз Србију”.
Ова манифестација се сваке године, већ традиционално, организује у исто време у школама широм Србије, а у циљу промоције спорта и активног учешћа у спортским активностима.
Крос РТС-а је успешно реализован и у нашој школи. Учешће су узели ученици од првог до осмог разреда, који су се такмичили подељени у две екипе, односно, посебно су трчали дечаци, а посебно девојчице у оквиру разреда. Прва три места у свакој екипи су награђена дипломом.
Честитамо свим ученицима, који су остварили запажене резултате, али што се нас тиче сви учесници кроса су победници! 😊🏃‍♀️🏃‍♂️👏👏

Јесењи крос

Са посебним задовољством желимо да вам саопштимо да је у петак 22.9.2023. године у нашој школи одржан јесењи крос РТС-а. Такмичење у трчању се одржало на фудбалском  стадиону у Котражи. Веома је лепо и професионално организовано од стране наставника физичког васпитања Славка Љубојевића и разредних старешина. Такмичила су се деца распоређена по узрасним категоријама. Учешће су узели и ученици из Издвојеног одељења из Вучковице и деца Издвојене предшколске и мешовите групе вртића “Бамби”. Уз велики труд и залагање  наставника, у организацији кроса помогли су и ученици који су истовремено били учесници трке. Из сваке категорије деце проглашена су прва три маста која су награђена  дипломама за постигнут успех.                                                                 Ученици су са пуно задовољства и усхићења учествовали у овој спортској манифестацији и заједнички поделили радост.