Ученици млађих разреда наше школе, 16. октобра, обележили су Светски дан здраве хране. 🍎🍇🍋🍉🥦🧄🫑🥕🍅🌽🍗🥛🍯👌
Том приликом ученици су са својим учитељицама разговарали о важности правилне исхране, као и о здравим и нездравим намирницама које користе у свакодневној исхрани, посебно истичући које је њихово место у пирамиди исхране.
Заједнички закључак је да је за правилан раст и развој, али и за здравље сваког организма, веома важна разноврсна исхрана, као и то да је боље јести више оброка током дана, али у мањим количинама.
Ученици су били изузетно вредни и за тај дан су припремили мноштво креативних радова.
Час је протекао у добром расположењу, уз песму и презентацију цртежа и хамера на тему здраве исхране.
Ученици су се, уз помоћ родитеља, потрудили да од воћа и поврћа направе фигуре у облику животиња. Изложени радови су били разноврсни и одушевили су све присутне.
На крају дружења ученици су уживали у слаткој, али здравој ужини. 🍎🍌🍇🥝
Ученици ИО у Вучковици и Горњем Дупцу су такође обележили Дан здраве хране.
Цртали су и бојили воће, али и уживали у укусној воћној салати коју су сами припремили. Осим редовне и правилне исхране за добро здравље неопходна је и физичка активност, тако да су деца остатак времена провела у игри и дружењу.
ЗДРАВА ХРАНА = ЗДРАВ ЖИВОТ!