Јавни час-воћни избалансиран оброк

od strane | јун 30, 2024 | Енглески језик, Новости, Предметна настава, Француски језик

Welcome to smoothie day!
Bienvenues aux Journées de smoothie!
Претпоследњег наставног дана ове школске године, наставнице француског и енглеског језика су са ученицима шестог разреда припремиле мало другачији час.
У уводном делу часа презентована су два начина исхране: избалансирана, здрава исхрана и она мање здрава.
На француском и енглеском језику ученици су се подсетили назива оброка, делова дана, мерних јединица, употребе члана, израза за количину, а затим су упоредили исти рецепт на оба језика.
За сам крај часа направили су више здравих и хранљивих смутија, као и плазма шејк, за све присутне.
Експериментисали су са састојцима које су сами донели и уживали у томе, а крајњи резултати су били савршени!
Све похвале за ученике шестог разреда и за њихове наставнице!