У нашој школи одржан је јавни час поводом обележавања Дана матерњег језика.
У уводном делу ученица шестог разреда Неда Вујичић говорила је о догађају који је послужио као повод за обележавање овог дана. Истакла је да је матерњи језик део културног идентитета једног народа, али и толеранције и разумевања.
Наглашено је да је сваки језик важан и да поштовањем других језика поштујемо и своје.
За ученике млађих разреда поставила је задатак који су успешно решили: стране позајмљенице заменили су српским речима.
Прваци су говорили најлепше речи
српског језика, пословице, изреке о језику и мисли познатих људи о матерњем језику.
Другаци су на хамеру, у две колоне, разврстали правилно и неправилно написане речи.
Трећаци и четвртаци су говорили цитате познатих писаца о матерњем језику, а четвртаци су припремили и краћи текст са позајмљеницама из енглеског језика, затим су прочитали текст са српским речима.
Циљ овог часа је да се укаже на језичку разноликост, али и на потребу за очувањем матерњег језика.