Прослава Савиндана

od strane | феб 1, 2024 | Новости, Предметна настава, Разредна настава I-IV

У суботу, 27. јануара, ученици и наставници наше школе, у присуству гостију, прославили су Савиндан.
У част нашег највећег српског светитеља и просветитеља одржана је приредба под слоганом “Путевима Светог Саве”.
Ученици су извели драмске текстове “Крсна слава” и “Правда” у којима су приказали савремени живот, размишљања младих, али и погрешно схватање правила наше вере и обичаја.
Кроз драмски текст “Правда” вратили смо се у време средњовековних витезова. Истакнут је значај хришћанског схватања правде и неправде.
У музичком делу хор је извео песме: “Маријо славна”, “Христе спасе” и “Ој, Србијо”.
Посебним аплаузом награђене су ученице које су извеле народну игру “Ерско коло”.
Пре програма посвећеног Светом Сави, уследило је и сечење славског колача у присуству свештеника, а потом је уприличен и свечани ручак за све запослене у школи.