Добро дошли прваци!

od strane | сеп 10, 2023 | Uncategorized, Новости, Разредна настава, Разредна настава I-IV

Првог септембра су у нашој школи дочекани ђаци прваци.
Директор школе се обратио првацима речима добродошлице, указујући им на то да је школа отворила широм врата својим будућим ђацима, да су они сада у једној од најстаријих школа у нашем округу, да имају модерну зграду са лепо опремљеном учионицом, фискултурном салом, трпезаријом, пространим школским двориштем.
Другаци су са својом учитељицом обрадовали прваке свечаном приредбицом у знак подршке и срећног поласка у школу.
Учитељица будућих првака се обратила ученицима пожелевши им добродошлицу у други дом, место где ће заједно расти и учити, где ће се заједно дружити, играти, смејати, можда понекад бити љути или тужни, али највише срећни и радосни.
Истакла је да данас они праве један важан корак ка будућности и пожелела им да буде сигуран и храбар.
Родитељима првака учитељица се обратила речима да није баш за сваку маму и сваког тату тренутак лак кад дете у школу пође и постаје прави ђак, али да не брину да је ово срећан час, да деца добијају учитеље који их правим путем воде, да учење лако буде и да им помоћ пруже да заједно створе добре људе. Затим је учитељица продуженог боравка поздравним говором пожелела срећан почетак првацима, да све буде игри слично, некој причи што се воли, да све буде фантастично сваки пут када су у школи.
У знак добродошлице и почетка осмогодишњег школовања прваке су на клупама чекали припремљени поклони у виду школског прибора, којима су се наши малишани посебно обрадовали.
Након тога је уследило фотографисање ученика за успомену испред посебног паноа “Добро дошли прваци”.
Свечаност је завршена следећим стиховима:
Школа је једно пријатно место,
где стичеш другарство, љубав и знање,
од сада у њу ићи ћеш често,
од данас си ђак – то ти је звање!
Нека вам у школи сви дани
буду сунчани и насмејани.
Од срца вам сви честитамо!
У издвојеним одељењима Вучковица и Горњи Дубац такође је свечано обележен пријем првака.
Рецитацијама о школи и другарству, уз игру и музику добродошлицу су им пожелели другаци са својим учитељима.