Чувајмо планету Земљу, јер другу планету немамо!

od strane | апр 25, 2023 | Uncategorized, Издвојено одељење Вучковица, Новости, Разредна настава I-IV

Ученици матичне школе и издвојеног одељења у Вучковици су низом активности обележили Дан планете Земље 22.април. На почетку су ученици гледали видео презентацију „Деца за спас планете.“ Затим је сваки ученик  представио свој плакат са јасном поруком у циљу очувања животне средине. Након тога су ученици  уређивали пано под слоганом  „Чувајмо планету Земљу, јер  другу немамо.“ Ученици из издвојеног одељења су мислили и на птице, од искоришћеног тетрапака од сока су направили хранилицу за гладне птичице. Посебан допринос обележавања Дана планете Земље сви  ученици су дали сакупљањем нагомиланог смећа у окружењу школе, путем до извора минералне воде и средине варошице. Акција „Заврни рукаве“ је посебно пробудила свест ученика да покупе све пластичне кесе, флаше, целофане, картоне, тканине, старо гвожђе и стакло и да дају свој допринос у очувању животне срединеу локалној заједници како би сви заједно имали боље услове за здравији и квалитетнији живот.