Пажљивкова смотра

od strane | мар 11, 2023 | Uncategorized, Новости

Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије у сарадњи са локалним саветима безбедности и ове године реализује пројекат под називом “Пажљивкова смотра”.
У суботу, 4. марта 2023. године, наша школа је била домаћин “Пажљивкове смотре 2023”, која је ове године први пут реализована на нивоу општине Лучани.
Пројекат је забавног, али и едукативног карактера. Осмишљен је са циљем да деца кроз дружење, сарадњу и игру, која је њима својствена, покажу своје знање, али и да сазнају нешто ново што ће им свакако убудуће бити од користи.
У квизу знања учествовало је око 60 учесника, који су подељени по узрасту у три категорије.
– У категорији предшколаца победу су однели предшколци ПУ “Бамби” из Гуче;
– У категорији првака прво место је освојила ОШ “Милан Благојевић” из Лучана;
– У катедорији другака победила је екипа ОШ “Академик Миленко Шушић” из Гуче.
Док су четворочлане екипе одговарале на питања која су везана искључиво за познавање правила и безбедно учествовање деце у саобраћају, њихови другари, наставници и родитељи су навијали са трибина.
Екипе са највећим бројем бодова су добиле дипломе и пригодне награде, док су остали учесници добили захвалнице.
Победничке екипе су се пласирале на следећи ниво такмичења и представљаће нашу општину на Регионалној смотри.
Желимо им пуно среће и успеха у даљем такмичењу! 🍀🍀🍀