Обележавање сто година од рођења Душка Радовића

od strane | дец 22, 2022 | Библиотека, Новости, Разредна настава, Разредна настава I-IV

У нашој школи је одржан Јавни час посвећен стваралаштву Душка Радовића. Прошло је 100 година од рођења нашег славног песника, а његове песме се читају све више.

У уводном делу ученица седмог разреда Николина Миљић је говорила о стваралаштву нашег познатог песника. Његове књиге су и даље нове и модерне, купују се, цитирају, поклањају. Душко је и даље савремени писац.

Ученици млађих разреда су читали саставе  и стихове написане на основу песама и прича Душка Радовића. Многи су илустровали песме и приче, приказали сцене и ликове из његових дела, илустровали смешне речи.

Душко Радовић је њихов омиљени писац и са великим интересовањем и радошћу су учествовали  у радионици посвећеној његовом стваралаштву.