Међународни дан толеранције

od strane | нов 23, 2022 | Новости, Разредна настава, Разредна настава I-IV

У нашој школи 16.новембра 2022. године одржан је Дан толеранције. Ученици млађих разреда су разговарали о значају и значењу толеранције. Ученици су истакли да је најважније поштовање и прихватање других, као и чињенице да људска бића природно различита по изгледу, положају, говору, понашању имају права да живе и да буду то што јесу. Ученици првог разреда су илустровали   толеранцију, а затим анализирали своје радове. Ученици другог разреда су представили групни пано на тему “Будимо толерантни”. Трећаци су  свако слово  речи толеранција украсили и истакли кроз стихове значај толеранције. Четвртаци су показали  “Рам толеранције” који је садржао појмове: хуманост, емпатија, давање, саосећање,  будућност, разумевање, помоћ, пријатељство, поштовање, уважавање. Сви су схватили да треба се међусобно уважавају, поштују, помажу и на сваком кораку буду ТОЛЕРАНТНИ.