Европски дан језика у нашој школи

od strane | окт 16, 2022 | Uncategorized, Енглески језик, Новости, Српски језик и књижевност, Француски језик

Поводом Европског дана језика, наставнице Драгана Вуксановић, Невена Божовић, Марина Вујичић и Вања Вукићевић су припремиле мини приредбу са ученицима наше школе. Наши водитељи Милица Филиповић и Данијел Герзић увели су ученике и наставнике у програм, истичући значај и учење страних језика. Ученици су припремили стихове, брзалице, загонетке, бројеве и занимљивости на српском, француском, енглеском, италијанском, шпанском, јапанском, немачком, чешком и руском језику. Поздравили су нас, представили се и захвалили се на неколико језика. Ученици су имали прилику и да учествују у  квизу знања, који је водила ученица Јелена Маринковић, где су показали свој такмичарски дух и знање о европским језицима. За крај ученице петог разреда су припремиле виртуелно путовање у Париз, где су показале изузетну креативност.