Дан српског јединства, слободе и националне заставе

od strane | сеп 23, 2022 | Uncategorized, Новости, Разредна настава

Наша школа је 15. септембра 2022. године обележила “Дан српског јединства, слободе и националне заставе”. Овај дан симбол је јединства нације и јунаштва који Србија, Република Српска и српски народ где год да живи слави заједничким празником. Он је порука да само јединством и саборношћу можемо сачувати своју културу, традицију, веру… Сви ученици наше школе су са својим наставницима у виду различитих активности прославили овај значајан дан. Ученици старијих  разреда су  изводили химну ”Боже правде” и песму ”Тамо далеко” на часовима музичке културе, уз инструменталну пратњу наставника.  Млађим разредима је наставник историје приказао видео презентацију у оквиру дате теме и указао кроз историју како се српски народ борио за очување слободе. Наставник верске наставе је ученицима указао на очување свог верског идентитета, традиције и културе. Затим су ученици слушали  химне “Боже правде”,  “Хеј Словени” и песме “Тамо далеко и “Марш на Дрину”. Сви ученици су на часовима ликовне културе и ликовне секције илустровали симболе наше државе. На крају су ученици са својим учитељима илустровали кредама на полигону испред школе нашу заставу и грб. Заједнички смо закључили да је слобода највећа вредност и да ка томе стално треба тежити.