Доситејеви дани

od strane | апр 14, 2022 | Uncategorized, Новости, Разредна настава I-IV

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је на основу Закона о основама система образовања и васпитања 2022. године донело Одлуку да се 10. април  од школске 2021/22 године установи као „Доситејев дан – дан сећања на Доситеја Обрадовића, великог српског просветитеља и првог српског министра просвете“.                                                                            Сходно томе у седмици од 11. до 15. априла 2022. године, у нашој школи у оквиру образовно-васпитног рада,  наставници су ученике млађих разреда   упознали и подсетили на значај имена и дела Доситеја Обрадовића. Ученици првог разреда су илустровали басне Доситеја Обрадовића, а затим су представљали осталим ученицима своје илустрације. Ученици другог разреда су причали о томе шта је писао Доситеј, а затим су сви  прочитали по једну басну. Након тога су ученици трећег разреда појединачно препричавали по једну Доситејеву басну. Ученици четвртог разреда су нам се  представили исказивањем порука из Доситејевих басни.                                                                                                                                            Обележавање овог значајног датума завршили смо речима да су Доситејеве ставове следили  многи, а оно што је он највише истицао јесте значај просвете не на повлашћене сталеже, већ на све народне слојеве.