Маскенбал

od strane | апр 3, 2022 | Uncategorized, Новости

У оквиру Дана аутизма 1.априла у Дому културе у Чачку организован је маскенбал. Већ традиционално организатор овакве манифестације је Школа за основно и средње образовање 1. новембар из Чачка. Циљ је да се јавност упозна са потребама особа са аутизмом, ачи и да се скрене пажња друштва на њихов положај. На маскенбалу је учествовало око 200 учесника. Такмичари су уз помоћ наставника и родитеља припремили разнолике маске. Након представљања свих такмичара жири је имао тежак задатак да одабере и награди најбоље у категорији индивидуалне и групне маске.                                                Креативним костимима и маскама као што су ЖИРАФА, ЛЕПТИР, ГРДАНА, ХАВАЈКА и ЛОВАЦ, наши ученици су оставили добар утисак  на жири и на публику која их је поздравула аплаузом. У категорији  индивидуалне маске наша школа је освојила треће место. Маска ЖИРАФА коју је представљао ученик другог разреда, Давид Кузмановић   је освојила награду. Честитамо Давиду, све похвале за креативност и оригиналност.                                Читава манифестација је праћена музиком што је децу додатно развеселило и забавило. На крају су сви заједно послали важну поруку да је сваком потребно само разумевање, лепа реч, осмех и да  једино то остаје кад све маске падну.