Библиотека

od strane | дец 2, 2021 | Uncategorized, Библиотека, Библиотекар

Библиотека

Библиотека је место на којем се путем књиге стиче знање и где ученици долазе до разних информација из наставе.

Опремљена је полицама за књиге,а у библиотеци се налази и компјутер и скроман читалачки простор.Књижевни фонд чини обавезна лектира,али и разноврсна књижевна дела,највише из области дечије књижевности.

Простор је мали,али ученици имају могућност да користе садржаје за наставу.

Школска библиотека отвара врата ученицима и помаже им да се развију у целовите личности.Ученици улазе у свет књиге и уче се правим људским вредностима.

Афирмише се проблемска настава,радионичарски рад и подстиче стваралачки дух ученика.Активности су испуњене маштом и игром.

У библиотеци се организују радионице,квизови знања,обележавају важни датуми.

Дана 25.11.2021. реализована је Читалачка радионица у Продуженом боравку.

Ученици су говорили о бајкама које су прочитали,ликовима који су на њих оставили снажан утисак.

Анализирана је бајка Биберче.Ученици су уочили догађаје,тумачили ликове,портрет,поступке,акције јунака.

На основу поступака откривали су особине личности,уочили су композицију бајке.

Примењена је техника Суђење књижевном лику.Ученици су говорили о поступцима књижевних ликова,изражавали своје ставове,тражили доказе у тексту.На крају ,уз помоћ наставника,су изводили закључке.

На крају радионице говорили су о личном доживљају бајке.

Радионицу су реализовали библиотекар Драгана Вуксановић у сарадњи са професором разредне наставе Марином Луковић.