Правилник о начину дежурства ученика

od strane | нов 24, 2021 | Документа школе

ПРАВИЛНИК О НАЧИНУ И ПОСТУПКУ ОБАВЉАЊА

ПОСЛОВА ДЕЖУРСТВА ЗА УЧЕНИКЕ

Дежурни ученик:

1.Долази на место дежурства 30.мин. пре почетка наставе(7h, 30 min.)a завршава дежурство 15 мин.- након завршетка шестог часа(13h, 20 min.).

2.Дежурство започиње прегледом школских  просторија и објеката ,и уносом основних података у Књигу дежурних ученика.

3.У току дежурства, за време часова, периодично обилази школски простор(ходнике,двориште исл.)а на свом радном месту води евиденцију улазака лица у школу,а која нису ученици ни радници школе.

За време одмора,обавезно је на местима где се ствара већа гужва-код степеништа,око WC –а и испред кабинета.

4.Све облике непримереног понашања ученика у школи,обавезно пријављује дежурном наставнику и евидентира у Књигу дежурних ученика.

5.По завршетку шестог часа,обилази просторије и двориште школе,констатује промене стања у односу на јутарње стање које је затекао,потписује Књигу дежурства за ученике и даје је на потпис дежурном наставнику.

6.Свој посао обавља савесно и одговорно!

Ради друге послове и активности,само по налогу дежурног наставника или директора школе.

Директор школе:Милан Сарић