Европски дан језика

od strane | окт 6, 2024 | Енглески језик, Новости, Француски језик, Француски језик

Европски дан језика обележен је у нашој школи и ове године. Подсетили смо се зашто је важно учити стране језике, а и лепо смо се забавили. Ученици старијих разреда су направили постере и учествовали у игри Асоцијације на часу енглеског језика, а млађи ученици су усвојили са лакоћом вокабулар у вези са годишњим добом јесен. Наши осмаци су имали прилику да се такмиче у квизу на часу француског језика, под називом Le super quizz français, где су показали колико познају језик, историју, културу и географију Француске. Убедљиву победу је однела екипа Жутих која је показала одлично познавање француске културе и језика. Сваки учесник победничке екипе добио је слатку награду – кесу слаткиша.
Посебно похваљујемо ученице седмог разреда, које су изразиле жељу да осмисле и реализују мини-приредбу где ће употребити неколико страних језика, уз подршку својих наставница француског и енглеског језика. Нестрпљиво чекамо да видимо резултате њиховог преданог рада!