Наша школа је 24. маја 2024. године на празник Св.Ћирила и Ћетодија под слоганом  „Стварајмо свет љубављу и лепотом”. прославила 202. рођендан. Поводом Дана школе у просторијама наше школе одржана је свечана приредба и дружење са ученицима, родитељима, представницима локалне самоуправе и Школског одбора,  директорима школа из наше Општине и осталим гостима из окружења.                 Програм смо започели интонирањем државне химне Боже правде, а затим се свима присутнима обратио директор школе честитајући празник и пожелевши  да се што више дружимо,  да  наставимо да будемо подршка једни другима   у духу традиције, љубави и поштовања.  Ученицима је директор пожелео да буду срећни, радосни и да наставе да нижу успехе. На свечаној приредби смењивале су се хорске песме, игре и глума модерног и традиционалног жанра. Учествовали су ученици млађих и старијих разреда матичне школе, као и ученици из  издвојених одељења, а посебну живост је унело учешће наших малишана из предшколске и мешовите групе. Ученици су се потрудили да својим талентом и залагањем посебно костимирани за сваку тачку наступа унесу позитивно расположење, смех, љубав и лепоту.                      Да је приредба била садржајна, занимљива и весела потврдили су нам громогласни  аплаузи присутних и позитивни утисци гостију.