Екскурзија млађих разреда

od strane | јул 31, 2023 | Екскурзије, Новости, Разредна настава I-IV

Ученици млађих разреда наше школе и издвојених одељења Вучковица и Горњи Дубац су били на једнодневној екскурзији у Новом Пазару.
На излет су кренули усхићени у раним јутарњим часовима. Након краћег предаха и доручка у Матарушкој бањи наставили су пут ка Новом Пазару. Имали су организован ручак у ресторану “Пазариште” у Новом Пазару. У склопу ресторана се налази и посебно уређен парк за децу, где су ученици имали прилику да се мало забаве након ручка.
Уживали су у обиласку града, као и културноисторијских споменика. Том приликом посетили су Петрову цркву, као и манастире: Студеницу, Ђурђеве ступове и Сопоћане, најлепше задужбине Немањића, који су саграђени у центру средњовековне Србије.
Повратак кући је био у вечерњим часовима. Деца су била препуна лепих утисака, а било је и поклона, у виду сувенира, којима су обрадовали најмилије.