Крос “Трка за срећније детињство”

od strane | нов 3, 2022 | Новости, Предметна настава, Разредна настава, Разредна настава I-IV

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмладку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад.

У среду, 26. октобра у нашој школи одржана је још једна хуманитарна трка – Трка за срећније детињство, , у организацији Црвеног крста. Симболичном куповином карата деца стичу право да учествују у трци, организованој, по узрасним категоријима. У трци су учествовали ученици од 1- 8.разреда, као и деца из предшколске и мешовите групе из вртића. Ученике је прдводио наставник физичког васпитања Славко Љубојевић који је организовао крос уз помоћ својих колега. Ученици су трчали на спортском терену према унапред постављеним обележјима трке. Прва три пласшжпортске и хумане вредности. Били су јако радосни о чему сведочи граја и навијање са трибина.