Дан здраве хране

od strane | окт 23, 2022 | Новости, Разредна настава, Разредна настава I-IV

Широм света 16. октобар познат је као Светски дан здраве хране.
Циљ је подизање свести о здрављу, екологији, бризи о себи и околини.
Ученици наше школе обележили су овај дан уз игру, изложбу радова и едукацију о здравој исхрани са циљем подизања свести о важности здраве и правилне исхране. Oбележавајући Дан здраве хране ученици наше школе припремили су изложбу креативних радова.
Ученици су заједно са родитељима правили разне фигуре од воћа и поврћа. Изложба је започета дискусијом о здравој храни. Причали смо о томе шта заправо значи здрава исхрана, које намирнице сматрамо здравим и какве су наше навике поводом исхране.
Заједнички закључак свих ученика био је да важну улогу у здравој исхрани има свеже воће и поврће. Четвртаци су у оквиру пројектне наставе направили хамер, а потом су млађим ђацима објаснили зашто је разноврсна исхрана битна за правилан раст и развој.
Вредне руке наших ђака и добра сарадња са родитељима допринели су успешној реализацији обележавању Дана здраве хране. Након тога је уследило послужење.
Уживали смо у изложби креативних радова, а потом и у дегустацији хране.
Активности ученика матичне школе
Aктивности ученика издвојеног одељења у Вучковици