Дан планете Земље

od strane | апр 26, 2022 | Uncategorized, Новости, Разредна настава I-IV

Дан планете Земље се обележава сваке године 22. априла у циљу очувања животне средине, али и подизања еколошке свести и одговорности према планети на којој живимо.
Ученици млађих разреда наше школе су припремили низ активности у циљу обележавања овог важног датума.
Другаци су говорили о значају очувања природе. Креативни ђаци трећаци су на ту тему направили хамер, који је изложен у школском холу. Док су четвртаци, путем презентације, указали на последице загађења, као и спречавање негативних последица људских активности по животну средину. Прваци су појединачно представили цртежима очување наше планете.
Закључили смо да је побуђивање свести за очување планете веома важан корак на који сви морамо бити спремни да га пружимо.