Вршњачки тим

od strane | нов 17, 2021 | Рад школе

ВРШЊАЧКИ ТИМ

Вршњачки тим је оформљен од по два представника сваког одељења ученика трећег, четвртог, петог, шестог, седмог и осмог разреда.

Као што је и планирано чланови Вршњачког тима редовно пролазе обуке у виду радионица које са њима ради наставник  задужени за рад са Вршњачким тимом, као и психолог школе.

О активностима Вршњачког тима води се евиденција у свесци записника Вршњачког тима, а актуелности се излажу на паноима у холу школе.

Тим се окупљао  једном петнаестодневно у просторијама наше школе. Mеђусобним разговорима  долазимо  до битних информација, позивамо ученике на разговор и без оптужбе, критике, казне, ученици покушавају да своје другаре усмере нa решење проблема.

Успоставља се тимски рад, промовишу позитивни модели понашања, негује се комуникативност, креативност, стрпљивост и дружељубивост.

ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ

Чланови Вршњачког тима су обележили Међународни дан толеранције – 16. новембар.

Указано је на велику важност толерантног понашања.Толеранција је поштовање, прихватање и уважавање различитости, али и ненасилно решавање сукоба и проблема.

Људска бића су природно различита. Различито не значи лошије, већ другачије!

А видети различитост значи видети позитивно!

Зато, порука чланова Вршњачког тима је: Будимо толерантни!

Координатор Вршњачког тима:

Драгана Обрадовић